Integreeritud GCD kokkuvõte ettevalmistavas rühmas teemal: Liblikad. Kujutava kunsti ühistegevuste kokkuvõte “Putukate maailm” ettevalmistusrühmas Joonistamise tund ettevalmistusrühmas putukad

aastal korraldatud ühistegevuse kokkuvõte vanem rühm

"Putukad"

Sihtmärk:

  • Kinnitada laste teadmisi mitmekesise putukamaailma kohta;
  • Arendada tähelepanu, mälu, kujutlusvõimet;
  • Kasvatada huvi ümbritseva maailma mitmekesisuse vastu, soov säilitada selle mitmekesisus;
  • rikastada kõnet;
  • Tugevdada putukate joonistamise tavatuid tehnikaid;
  • Arendage huvi protsessi vastu.

Materjalid ja seadmed:

  • putukate pildid;
  • loodust kujutavad pildid;
  • vibu;
  • plaat (muusika salvestamine - lõõgastus);
  • paberilehed erinevad vormingud ja toonimine;
  • pintslid nr 4 ja nr 6;
  • vatipulgad;
  • ajalehepaber;
  • värvid (akvarell, guašš);
  • erinevate taimede lehed;
  • märgid;
  • vesi;
  • ekraan.

Eeltöö:

  • putukatega tutvumine (välimus, roll looduses);
  • putuka pilt traditsioonilised viisid(modelleerimine, aplikatsioon, joonistamine);
  • kirjeldavate mõistatuste ja lugude kirjutamine putukatest;
  • vaatlus;
  • muusika kuulamine (“Flight of the Bumblebee”);
  • lugemist ilukirjandus(V. Bianchi “Sipelga teekond”, K. Tšukovski “Tsapistav kärbes”, “Pussakas”; mõistatused).

Tunni käik:

Koolitaja: Poisid! Mul on teile üllatusmõistatus (õpetaja hoiab käes kaarusse seotud paela). Vaata, kellena see vibu välja näeb?

Lapsed: Liblikal.

Kasvataja: Täpselt nii, liblika peal. Mis tüüpi loom on liblikas?

Lapsed: putukad.

Koolitaja: Poisid, soovige nüüd putukat, kuid ärge nimetage seda. Ja kirjuta sellest putukast kirjeldav lugu, et saaksime aimata, millisest putukatest jutt on (2-3 lugu lastelt putukast).

Koolitaja: Hästi tehtud. Kus saab putukaid näha?

Laste nimekiri. Jõuame loodust kujutavate piltideni.

Lapsed: Mardikas istub oksal.

Üle järve lendab draakon.

Liblikas lehvib kella kohal jne.

Kasvataja: Joonistame putukaid!? Vaata, keegi on juba proovinud joonistada (õpetaja osutab piltidele, millega graafiline esitus putukad, kuid ilma ekstraheeritavate osadeta).

Lapsed arvavad, mis puudu on, ja põhjendavad oma vastust.

Kasvataja: Poisid, me mäletasime erinevad putukad, korrati seal, kus nad elavad, fikseerisid keha struktuuri... Nüüd joonistame need.

Lapsed istuvad laudade taga.

Õpetaja selgitab, milliste võtetega saab seda või teist putukat joonistada.

Kehalise kasvatuse minut:

Hommikul ärkas liblikas üles

Naeratas, venitas,

Kord pesi ta end kastega,

Kaks - graatsiliselt kummardunud,

Kolm - kummardusid ja istusid,

Kell neli – lendas minema.

Laste loomingulist tegevust saadab muusikaline saate.

Tulemus: lastetööde ekspertiis.


Teemal: metoodilised arendused, ettekanded ja märkmed

Projekt "Meie naabrid on putukad"

Lastele meeldib putukaid vaadata ja uurida. Kuid kahjuks teatakse neist vähe. See projekt annab võimaluse mitte ainult toetada...

PUTUKAPALLI "REIS LÄBI PUTUTUKUNINGRIIK MESILASega MAYA" ESITLUS

Projekti esitluse eesmärk oli üldistada teadmisi putukatest, kus reinkarnatsiooni abil demonstreerisid koolieelikud oma teadmisi elusolendi kasulikkusest ja tähendusest looduses. Toimus ka esitlus...

Tunni kokkuvõte keskmise rühma lastele "Putukad on vajalikud, putukad on olulised."

Laiendage laste arusaamist putukate mitmekesisusest, tuues neid esile Funktsioonid(kuue jala olemasolu, kolmeks osaks jagatud keha, antennid)....

Haridusvaldkondade lõimimine: "Tunnetus", "Suhtlemine", "Ilukirjanduse lugemine", "Sotsialiseerumine", " Kunstiline loovus».

Eesmärk: jätkata kunstiliste ja graafiliste oskuste kujundamist ebatraditsioonilistes joonistusmeetodites.

Ülesanded:

Hariduslik: arendada oskust uudsel viisil saada objektist kujutist - kartulitemplitega trükkimine, täiendavate detailide lisamine kuni objekti tervikliku kujutise saamiseni, ämblike joonistamine, passimine omadused nende struktuurid (4 paari käppasid, mitu silma jne).

Arendav: arendada ebatavalisel viisil joonistamisoskust (vatitikuga joonistamine), arendada värvitaju.

Kõne: rikastada leksikon lapsed: kartulitrükk, ämblik, koob võrku, pits.

Haridus: kasvatada täpsust guašši ja märkidega töötamisel; austus looduse vastu.

Jaotusmaterjalid: värviline paber, guašš, õhuke maalipintsel nr 2, pooleks lõigatud kartulid, vatitupsud, niisked ja kuivad salvrätikud, purgid veega.

Demo materjal: teemapildid, mis kujutavad ämblikke; esitlus “Majaämblikud”; illustratsioonid: reproduktsioonid fotodelt “Sügise metsapits”, “Põhuämblik”.

Metoodilised tehnikad: üllatusmoment, mängusituatsioon, vestlus-dialoog, illustratsioonide vaatamine ja nendest rääkimine, kehaline kasvatus, näpuvõimlemine, silmade võimlemine, produktiivne tegevus, analüüs, tulemused.

Eeltöö:

1. Illustratsioonide, piltide, piltidega postkaartide uurimine erinevad tüübidämblikud

2. “Putukate” värviraamatutesse joonistamine.

3. Ümarate ja ovaalsete esemete joonistamise konsolideerimine. Didaktiline mäng"Mis juhtus?"

4. Lugedes lugusid putukatest.

5. Mõistatuste äraarvamine (putukate kohta).

6. Ettevalmistus K. Tšukovski muinasjutu “Plaksutav kärbes” dramatiseerimiseks.

GCD ettevalmistamine.

Õpetaja kaunistab ruumi, kus õppetegevust läbi viiakse, kasutades heegelnõelu ja kootud esemeid. Tahvlist paremal ja vasakul ripuvad fotode reproduktsioonid.

1. Organisatsiooniline moment.

2. Õpetaja lugu.

Õpetaja räägib lastele heegeldamisest ja poolpitsist. Tutvustab mininäitusel rahvakunstnike töid fotode ja loodusmaterjalide abil).

Õpetaja teatab, et on selline õhuke kootud toode, seda kutsutakse ämblikuvõrguks, ja teeb assotsiatsiooni metsaelanikuga, keda erinevalt pitsitegijast keegi ei õpeta, ta oskab kududa juba loomu poolest.

Õpetaja teeb ämbliku kohta mõistatusi:

1. Kaheksa jalga on nagu kaheksa kätt,

Koo siidiga ring.

Meister teab siidist palju.

Kes vajab imesiidi?

2. Hall väike Denis
Nööri otsas rippumas.

Nendele mõistatustele on ainult üks vastus – see on ämblik.

Õpetaja näitab ämbliku kujutist või joonistab selle tahvlile.

Ta räägib ämblikust: mis suuruse ja tüübiga ta tuleb, see on üllatav selle poolest, et tal pole mitte 2 silma, nagu inimesel, vaid mitu, mitte 6 jalga, nagu kõigil putukatel, vaid 8; kus ta elab, kuidas ta kütib väikseid putukaid (koob võrke). Laste tähelepanu juhitakse asjaolule, et võrgu alus koosneb diagonaalsetest niitidest ja põikisuunalised niidid on kleepuvad (esitlusmaterjal “Majaämblikud”).

3. Kehalise kasvatuse tund "Ämblik".

Ämblik pingi all

Tahtmatult käpp

Linna poodi

Ja teine ​​käpp

(Ridadel 1–3 hüppavad kõik juhuslikult kahel jalal. Sõnadest "katki" lähevad nad üle ühel jalal hüppamisele. Kahel viimasel real sooritavad nad hüppe, asetades jala vaheldumisi kannale.)

4. Tootlik tegevus.

Koolitaja:

Poisid, oleks tore, kui meil kodus oleks ämblik, et ta saaks kärbseid ja sääski püüda. Joonistame ta võrguga ja kujutame ette, et ta on päris.

1. etapp – veebi joonistamine.

Koolitaja:

Kõigepealt tõmmake õhus, seejärel paberilehele võrk: tõmmake joon ülalt alla, seejärel vasakult paremale. Siis vasakult ülemine nurk Joonistame keskele ja keskelt alla. Samuti ülemisest paremast nurgast keskele ja alla.

Keskel kujutame spiraali, mille kahe või kolme pöörde järel kaarekujulise joonega lahti voltime, edastades võrgu struktuuri tunnused. (Veebi värvi edastamiseks võite kasutada pronksist või hõbedast täiteainega geelpliiatseid.)

Lehe keskelt tõmmatakse kiiri igas suunas, nagu päike. Seejärel kasvavad lihtsad ringid, alustades lehe keskelt, ringide suurust. (Võite joonistada ringis jooni, justkui klammerdudes iga varem joonistatud kiire külge.) Tulemuseks on ämblikuvõrk.

Nüüd võtame pintslid kätte ja hakkame paberiga tegelema. (Kui lapsed vajavad abi, annab õpetaja seda individuaalselt).

Kuni meie veeb kuivab, lõõgastume ja mängime teiega.

5. Mängitakse mängu "Nimble Spider"..

Valitakse autojuht, kes võib olla ka õpetaja. Lapsed muutuvad kärbesteks, sääskedeks, liblikateks. Joonistatakse ring ja juht istub keskel olevale toolile. Ringis liikuvad lapsed jäljendavad putukaid. Nad jälgivad hoolega juhti, et mitte maha magada hetke, mil ta püsti tõuseb ja lapsi püüdma hakkab. Seejärel peaksid lapsed ringist välja jooksma. See, kes vahele jääb, astub juhi kohale. Mäng jätkub 2-3 korda.

2. etapp – ämbliku joonistamine (prinditud kartulitemplitega).

Ämblikuvõrgu nurka soovitab õpetaja joonistada ämbliku.

Koolitaja:

Must guašš kantakse kartulitele pintsliga (lõigatud osale) ja templid asetatakse otse kuivatatud võrgule. Jalad ja pea on joonistatud pintsliga. Joonista vatitupsuga silmad valge guaššvärviga. (Lapse soovil saate joonistada ämbliku kõhu.)

6.Sõrmeharjutused ja silmaharjutused.

Proovisime joonistada

Raske oli mitte väsida.

Puhkame natuke

Ja hakkame uuesti tööle. (Käsi silitati, raputati, sõtkuti.)

Vaata, vaata, (vaata vasakule - paremale)

Kes niidil roomab? (vaadake ülalt - alla)

Koob selliseid pitse (silmade liigutused ringis)

Meistrid kadestavad neid.

7.Lastetööde analüüs.

Õpetaja kutsub igal lapsel oma ämblikule nime välja mõtlema ja jutustama lühikese loo. (Õpetaja märgib, et võrke koovad ainult emased ämblikud, seega peaksid nimed olema emased. Analüüsimisel laste joonistusÕpetaja peaks pöörama erilist tähelepanu kaare painde olemusele ja suunale (painutus peaks olema suunatud lehe keskkoha poole), joonte rütmile ja nende pidevale täitmisele.

8. Tulemused.

Koolitaja: Poisid, loeme uuesti K.I. Tsokotukha muinasjutu ja mängime seda. (Lavastamine aitab lastel muinasjutu kujundeid paremini ette kujutada. Lapsed peaksid juhtima tähelepanu sellele, et muinasjutus on kärbes ja sääsk positiivsed tegelased: „Kärbes on väga külalislahke, sääsk julge. , elus on olukord teistsugune: kärbsed ja sääsed on vastikud, tüütavad Kärbseid ja sääski pole vaja aga valimatult tappa, neist on kasu: need on lindude ja ämblike toiduks. kõiki on vaja, üleliigseid pole olemas."

Lapsed koristavad töökohti, korraldavad vanematele lastetööde näituse.

Ettevalmistusrühma kunstilise ja esteetilise tegevuse õppetunni kokkuvõte.

Teema: Putukad

1. Laiendada ja kinnistada laste teadmisi putukatest;
2. Aktiveerida ja rikastada laste teemakohast sõnavara;
3. Õpetada lastele tervist hoidma, kasutades tervist säästvaid tehnoloogiaid (hingamisharjutused, kehalised harjutused);

4. Käte peenmotoorika arendamine, “kastmise” ja “torkimise” meetodi tugevdamine.
5. Soodustada hoolivat suhtumist loodusesse.

Varustus: kaardid putukatega, salvestus muusikaga, putukamänguasjad, akvarellvärvid, salvrätikud, tassid ja pintslid.

Tunni käik:
Koolitaja: Tere poisid! Ma tahan kutsuda teid putukaid külastama.
Olen teile ette valmistanud palju ülesandeid, huvitavaid mänge, mida sina ja mina mängime. (Lapsed istuvad toolidel)

Alustame oma õppetundi hingamisharjutused"Ämblik"
Millised vahvad poisid te olete, kui hea te puhute ja kas teile meeldib mõistatusi lahendada? Lapsed arvavad mõistatusi ja õpetaja näitab mänguasju.
1. Kaks lille liigutati
Kõik neli kroonlehte.
Ma tahtsin teda kinni püüda -
Ta tõusis õhku ja lendas minema. (liblikas)

Sinine lennuk
Istus valgel võilillel. (kiili)

Viiuldaja elab heinamaal,
Ta kannab frakki ja kõnnib galopis. (rohutirts)

Töötasin aastaringselt
Teil on lõhnav mesi. (mesilane)

Meistrid ilma kirvesteta
Nad raiusid onni ilma nurkadeta maha. (sipelgas)

2. Rääkige lastega putukatest.
Koolitaja: Poisid! Milliseid putukaid sa veel tead? Milliste märkide järgi saate kindlaks teha, kas tegemist on putukaga või mitte? (antennid, 6 jalga, pea, rind, kõht, nõel, tiivad).

Millist kasu pakuvad putukad? (tolmleda taimi, anda lindudele toitu, tuua mett, siidi) Mis kahjulikud putukad Sa tead? (prussakas, kärbes, sääsk, Colorado kartulimardikas) Miks osadel putukatel on erksad värvid ja teistel mitte? Räägi meile, mida putukad suudavad? (lennata, hüpata, piiksutada, nõelata, laperdada...)

3. D/i “Metsaline lind, kala, putukas, muinasjutt...” (pallimäng)

4. Lapsed lähevad laudade juurde ja teevad näidiskaartide abil pliiatsiga visandi neile meeldivast putukast.

Seejärel tehakse füüsiline harjutus “Liblikas”.

Lill magas ja ärkas äkki,

(torso paremale, vasakule.)

Ma ei tahtnud enam magada

(kere ees, taga.)

Ta liigutas, venitas,

(käed üles, sirutage.)

Tõus üles ja lendas,

(käed üles, paremale, vasakule.)

Päike ärkab alles hommikul,

Liblikas keerleb ja lokitab.

(ringi keerlema)

Tund jätkub ja lapsed hakkavad hoolikalt akvarellidega maalima. Värvidega töötamisel kasutatakse “kastmise” ja “torkamise” meetodit. Töötamise ajal kuulavad lapsed P.I. Tšaikovski "Aprill"

5. Kokkuvõte:
Hästi tehtud poisid! Kas teile meeldis putukate külastamine? Mis sulle kõige rohkem meelde jääb? Mis mänge me mängisime? Mis oli teile raske?

Lisatud on tööde näidised:

Kuvatakse väljaanded 1-10 393-st.
Kõik jaotised | Toetudes teemale "Putukad"

GCD kokkuvõte ebatavalises tehnikas joonistamiseks "Iluliblikas" teises juunioride rühmas GCD vastavalt joonistamine ebatavalises tehnoloogias "Iluliblikas" teises nooremas rühmas Programmi sisu rakendamine hariduses alad: (joonistamine, « Kognitiivne areng» , "Füüsiline areng", « Kõne arendamine» . Liigid...

Kokkuvõte õppetegevusest ebatraditsioonilise toksimisjoonistuse teemal “Võililled liblikale” Vallaeelarveline eelkool haridusasutus“Üldarengu tüüpi lasteaed laste kehalist arengut toetavate tegevuste eelisjärjekorras elluviimisega nr 196” Referaat haridustegevus Haridusala "Kunstiline ja esteetiline areng"....

Joonistamine teemal “Putukad” - Koolieelse õppeasutuse “Iluliblikas” keskmise rühma joonistamistunni kokkuvõte

Väljaanne “Joonistamistunni kokkuvõte koolieelse lasteasutuse keskrühmas...” Joonistamise tunni kokkuvõte aastal keskmine rühm"Iluliblikas" Eesmärgid: 1. Jätkata lastes huvi arendamist kujutava kunsti vastu. Kutsuge esile positiivne emotsionaalne reaktsioon joonistamise, skulptuuri, lõikamise ja kleepimise pakkumisele. 2. Jätkake arendamist...

Pildikogu "MAAM-pildid"

Õppe- ja loomeprojekt “Ebatraditsioonilised joonistamistehnikad lasteaias: ainemonotüüpia “Liblikas” Munitsipaalkoolieelne haridus riigi rahastatud organisatsioon lasteaed “Firefly” Haridus-loomeprojekt “Ebatraditsioonilised joonistustehnikad in lasteaed: ainemonotüüpia “Liblikas”” MTÜ “Kunstiline ja esteetiline areng” ettevalmistusrühmas “A”...

GCD kokkuvõte keskmises rühmas “Ainejoonistus “Iluliblika” mudeli põhjal Tunni kokkuvõte keskmises rühmas Ainejoonistus “Iluliblika” mudeli järgi Eesmärk: Luua lastele õppimiseks tingimused uus tehnoloogia joonis "Sümmeetriline monotüüpia". Eesmärgid: Hariduslik: - Õppige värvilaikudest liblika kujutist looma, viige lõpule väikeste...


Joonistamine on üks populaarsemaid tüüpe loominguline tegevus paljude laste elus. Joonistamise käigus arendab koolieelik vaatlusoskusi, esteetilist taju, kunstilist maitset, Loomingulised oskused. Eriline koht joonistamise käigus võtavad nad...

Joonistamine teemal “Putukad” - Vanema rühma joonistamistunni kokkuvõte “Kuidas mängisime mängu “Karu ja mesilased”


eesmärgid Arendada oskust luua mängu sisust tulenevaid süžeekompositsioone. Harjutage erinevaid joonistamistehnikaid ja -kasutust erinevaid materjale(pliiatsid, viltpliiatsid, värvipliiatsid. Õpetada lapsi joonistamisel diagramme kasutama. Õppe-...


Tunni eesmärk: kasutamine ebatavaline tehnoloogia joonistamine, et arendada lastes tugevat huvi kujutava kunsti vastu. Arendada oskust iseseisvalt valida värviskeem värvid, mis vastavad rõõmsale suvine meeleolu. Arendage värvitaju...